Okulumuzun Ağaçlarını Tanıyor musunuz?

Okulumuzda her yıl çıkarılan ELMA ÇEKİRDEĞİ dergisine hazırlayacakları yazı çerçevesinde çalışmalarına başlayan bir grup öğrencimiz “Okulumuzun Ağaçları” konulu yazıları için ilk etkinliklerini yaptılar.

Öğrencilerimiz okulumuz kampüsündeki ağaçları tanıyarak ve tanıtarak ağaçların dünyamız ve yaşam açısından önemine dikkat çekmek istiyorlar. Öğrencilerimiz ağaçları tanımanın yanısıra tohum toplayarak ağaç ekimi de yapacaklar.

Meyve ve çeşitli ağaç tohumları toplayan grubumuz tohumların bir kısmını pet şişelerden yaptıkları minik seralara ektiler.

pet_sise_sera

Tohumları toprağa ektikten sonra pet şişeleri toprağın üzerine yaklaşık 3 cm toprağa girecek şekilde yerleştirdiler. Güneşten gelen ışınların bir kısmı geri yansımayıp şişenin içinde hapsolarak gece tohumların sıcaklığını korumamıza yardımcı olacak. Şişelerin kapaklarını gece sıcaklığın ani düşmesinden etkilenmeyecek şekilde kapattık, fakat içeri oksijenin girebileceği kadar da açık bıraktık. Şimdi artık zaman zaman sulayarak tohumlarımızın çimlenmesini bekliyoruz.

 

Bu gün grubumuzdan 3 öğrencimizin katıldığı “Ağaç Tohumu Ekme” etkinliğimizin videosunu aşağıda görebilirsiniz.

Diğer etkinliklerimizde görüşmek üzere

Fenle Kalın