Çevrenin Genç Sözcüleri ODTÜ Üniversite Kampüsündeydi

Okulumuz “Çevrenin Genç Sözcüleri” ekibi olarak, kampüsü en iyi kampüste yaşayanlar korur diye düşündük ve araştırdığımız konuları üniversite öğrencileri ile paylaşmak istedik. ODTÜ kütüphanesinin önüne 31 Mart Cuma günü saat 10:10 ile 11:40 arasında tanıtım standımızı açtık.

ODTÜ Kampüsünün biyo-çeşitliliği ve tarihsel dokusu ile ilgili broşürlerimizi dağıttık ve hazırladığımız kitap ayraçlarını hediye ettik.

Orada tanıtım yaptığımız bir buçuk saat boyunca ÖDTÜ’lü öğrencilerden ve hocalardan pek çok ziyaretçimiz oldu. 200’e yakın broşür ve kitap ayıracı dağıttık. Çok güzel geri bildirimler aldık. Öğrenciler özellikle kampüste korunması gereken bu kadar hayvan olduğunu bilmediklerini ve kampüs içinde bir arkeoloji müzesi olduğunu ilk kez duyduklarını pek çok kez dile getirdiler.

Yaptığımız bu çalışmanın ODTÜ’nün tarihi ve doğal dokusunun korunmasına çok faydalı olduğunu düşünüyoruz ve bundan sonraki tanıtım çalışmalarımıza ODTÜ kampüs ringlerine tanıtıcı afiş ve açıklamalar ekleyerek devam edeceğiz.

Doğa ile kalın..